Chráněná dílna vznikla v Českém Krumlově v roce 2010 z potřeby poskytnout dospělým lidem se zdravotním znevýhodněním možnost pracovního uplatnění  s ohledem na jejich možnosti, schopnosti a potřeby. Měli jsme při tom na paměti, že práce má pro lidi se zdravotním znevýhodněním  nejen praktický, ale také velký socializační a rehabilitační význam.

Vznik dílny i její každoroční provoz podporuje Úřad práce v Českém Krumlově. V současné době zaměstnává chráněná dílna 3 zaměstnance se zdravotním znevýhodněním.

,,Každý z našich originálních šperků má svůj příběh… Na jeho výrobě pracoval člověk, nikoliv stroj. Člověk, kterému onemocnělo tělo, mysl nebo duše. Pracoval na něm s láskou a přesvědčením, že tomu, kdo si jej koupí pro sebe, nebo proto, aby ho daroval, přinese radost a štěstí. Tato radost obohatí nejen jeho den.Naše dílna dává příležitost k zaměstnání lidem se zdravotním omezením v těžkých podmínkách současného trhu práce a umožňuje jim lepší a důstojnější život.“

Vltavíny

Více informací o těchto polodrahokamech najdete na stránkách www.top1group.cz


Krumlovský talisman štěstí

Základní myšlenkou výroby těchto šperků je návrat k přírodním materiálům a jejich jednoduché ozdobné zpracování a využití. Inspirací byly staré jihočeské šperkařské motivy a studium historických materiálů.

Talismany jsou vyráběny z různých druhů dřeva, všelijakých tvarů, a následně mořeny a lakovány, tak aby vynikla jejich krása. Nakonec je vsazen zelený polodrahokam – vltavín, který celému šperku přináší tu „sílu“ talismanu. Vltavín je znám svou léčivou silou, odstraňuje únavu, bolesti hlavy a chrání proti nemocem.

Hotový výrobek je navlečen na kožený řemínek, označen visačkou a nakonec zabalen do dárkové krabičky.

Každý kus je originál, a v této době na trhu jediný tohoto druhu.

Prodejní místa

Výrobky z chráněné dílny můžete zakoupit na stránkách fler.cz nebo nás kontaktujte e-mailem na info@1solarnick.cz pro aktuální nabídku.


Certifikace

V případě, že hledáte kvalitní české výrobky, jistě Vás potěší, stejně tak jako nás, že jsme získali certifikát Originální produkt – Šumava.

Tuto značku uděluje Regionální rozvojová agentura Šumava řemeslným výrobkům, zemědělským a přírodním produktům. Tato značka garantuje zejména místní původ výrobku a vazbu na region Krkonoš, ale také jeho kvalitní zpracování a šetrnost k životnímu prostředí.

Zakoupením takto označených výrobků získáte originální a autentický suvenýr nebo dárek ze Šumavy.